Apie Valeryd

„Valeryd“ istorija prasidėjo 1958-aisiais, kai verslininkas Sigge Adolfssonas iš Vedumo paprašė brolių Bernto ir Pero-Owes Larssonų pagalbos. Jam reikėjo priekabos, kurią galėtų prikabinti prie savo automobilio. Ji turėjo būti lengva ir palengvinti jam kasdienybę keliaujant po ūkius ir demonstruojant savo gaminius.

Tuo metu broliai Larssonai turėjo garažą ir šiek tiek patirties perdarant sunkvežimių priekabas į traktorių priekabas. Jie priėmė Adolfssono iššūkį ir jau netrukus pirmoji lengva priekaba be stabdžių išriedėjo iš dirbtuvių. Paaiškėjus, kad tokio tipo priekabos turi didelę paklausą, brolių Larssonų veikla išsiplėtė ir jiems prireikė persikelti kitur.

Jie pasirinko Valbergo miestą, už šešių kilometrų nuo Larvo, netoli Ryd miesto. Tuomet broliai sukūrė naujosios įmonės pavadinimą, pasinaudodami vietovės pavadinimu: ValeRydssläp (ValeRydo priekabos). Po kelerių metų jau vyko masinė priekabų gamyba, o broliai toliau plėtė savo veiklą – pradėjo gaminti priekabas, skirtas gabenti automobiliams, valtims ir arkliams. 1967-aisiais fabrike buvo pagaminta pirmoji priekaba arkliams gabenti su A formos rėmu. Brolių Larssonų ir kompanijos „Valeryd“ veikla ir toliau plėtėsi 6-ajame, 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiuose. Iki 1991-ųjų nuo „Valeryd“ konvejerių jau buvo pajudėjusios daugiau nei 10 000 priekabų ir daugelis iš jų tebenaudojamos šiandien!

Magnusas Larssonas, „Valeryd Group“ savininkas ir vieno iš įkūrėjų, Pero-Owes Larssono sūnus, užaugęs už 200 metrų nuo fabriko, pasakoja apie fabriko reikšmę savo gyvenime:
„Daug prisimenu apie gamybą, suvirinimą, surinkimą ir baigiamuosius darbus. Daugiausia buvo žalių priekabų su tvirtais suvirinto plieno rėmais, mediniais pakraščiais ir grindimis. Pats pradėjau dirbti fabrike gan anksti, kai buvau vos dešimties, ir gaudavau po vieną kroną už kiekvieną ant rato užmautą ir pripūstą padangą. Paprastais rankiniais įrankiais per valandą uždėdavau 30 padangų ir užsidirbdavau net 30 kronų. Taigi, anksti supratau, kad sunkus darbas atsiperka.“

Kiekviena šio šeimos verslo karta paliko savo pėdsaką mūsų veikloje. Magnusas Larssonas greitai suprato, kad esama didelės lengvų priekabų atsarginių dalių rinkos. „Valeryd“ pradėjo kurti konceptualią sistemą, kad patenkintų šią paklausą.

2018-aisiais „Valeryd“ švęs 60-ąjį jubiliejų.

Valeryd veikia šiose šalyse ir kalbomis